Regulamin

Sklep internetowy, działający pod adresem www.fotopuzzle.pl, prowadzony jest przez firmę Via Successum Kamila Krauwicka, nr NIP: 782 124 81 82, nr REGON: 300278884, z siedzibą przy ul. Cedrowa 22, 62-070 Dąbrówka

 1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
   
 2. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.fotopuzzle.pl. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje drogą elektroniczną informację o jego przyjęciu z prośbą o potwierdzenie. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:
  1. w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po tym, jak do sklepu dotrze od Klienta wiadomość e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia
  2. w przypadku zamówień płatnych przelewem - w chwili dotarcia przelewu opłacającego zamówienie na konto sklepu.
    
 3. Faktura VAT jest wystawiana na wyraźne życzenie Klienta.
   
 4. Klient może wycofać złożone zamówienie jedynie drogą elektroniczną poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres fotopuzzle@fotopuzzle.pl najpóźniej w ciągu 3 godzin od momentu złożenia zamówienia.
   
 5. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
   
 6. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez Klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
   
 7. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki. Dostawa towaru odbywa się w sposób wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu.
   
 8. Na stronie internetowej Sklepu, w zakładce "Sprawdź terminy wysyłki" podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze Sklepu. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany czasu realizacji zamówień, o czym każdorazowo, z odpowiednim wyprzedzeniem, będzie informował na stronie internetowej www.fotopuzzle.pl.
   
 9. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy. Przesyłki dostarcza:
  1. Firma kurierska
  2. Na życzenie i po uzgodnieniu z Kliente, możliwa jest także inna forma odbioru przesyłki.
    
 10. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  • przelewem bankowym lub kartą na konto Sklepu
  • przelewem za pomocą systemu Przelewy24.pl
  • przy odbiorze w siedzibie firmy: płatność gotówką
  • przy odbiorze: należność pobiera listonosz lub kurier
    
 11. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko przelewem.
   
 12. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" (Dz.U. z dnia 31 marca 2000 r.) Klient może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie Fotopuzzle.pl bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony i znajduje się w oryginalnym opakowaniu. Zgodnie z art. 10 pkt 3 Ustaw, prawo do rezygnacji z kupionego towaru nie przysługuje w przypadku nabycia towaru o właściwościach określonych przez Klienta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą.
   
 13. Po odbiorze zwróconego towaru Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
   
 14. Wszystkie towary dostępne w Sklepie objęte są gwarancją producenta która wynosi w przypadku puzzli ze zdjęcia 3 miesiące. Producent nie odpowiada za wady i uszkodzenia powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania produktu.
   
 15. Reklamacje:
  Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia, powinien przesłać zdjęcia dokumentujące wady bądź uszkodzenia wraz z ich opisem na adres e-mailowy Sklepu fotopuzzle@fotopuzzle.pl  nie później niż w ciągu 7 dni od daty odebrania przesyłki.
  Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
  Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć informację o wadzie produktu. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpózniej w ciągu 3 dni roboczych od ich wpłynięcia.
  Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru.
   
 16. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.